0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

הסבה מקצועית עקב פציעה

הסבה מקצועית עקב פציעה

זוהר הגיע בהמשך לתלונה מעניינת ומורכבת ביותר לפני כחמש שנים. בערב מוצאי שבת, כשהיה בדרכו חזרה מבית הוריו, פגע ברכבו רכב נהוג בידי צעירה, אשר חצה צומת באור אדום, והתנגש בדופן הרכב שלו בעוצמה רבה. כתוצאה מהתאונה, זוהר נפצע באורח בינוני עד קשה והובהל לבית החולים עם פגיעת ראש. הוא נזקק ל-11 תפרים במצחו ולאורך הלחי, ואושפז למשך כעשרה ימים עד שחזר לתפקד באורח תקין.

בזמן התאונה, היה זוהר סטודנט לרפואה, בשנתו החמישית ללימודים. הוא כבר סיים בהצלחה רבה את השלב הראשון בלימודי הכירורגיה, והיה עתיד להתמחות בתחום זה בהמשך. למרבה הצער, למרות ההחלמה היפה והמהירה יחסית מהפציעה – נותרו לזוהר מספר בעיות קלות אשר פגעו במוטוריקה העדינה שלו באופן כרוני. אדם מן השורה לא היה שם לב כלל לשוני הקל שבקלים, אולם הסיכון לתנועה אחת לא מדוייקת בהליך ניתוחי לא היה משהו שניתן לקבל, וכך הסתיימה הקריירה של זוהר ככירורג.

לאחר עיכוב של שנת לימודים עקב הפציעה, זוהר סיים את לימודי הרפואה בהתמחות במחלות דם, ובהצטיינות. למרות זאת, הוא נותר מאוכזב ועצוב מאד נוכח ההסבה המקצועית שנכפתה עליו.

כשהגיע שלב התביעה שהוגש עבור זוהר – לא היתה כל בעיה להוכיח את הנזק הפיזי שנגרם לו ולקבל עבורו סכום נאה וראוי. אולם, את הפגיעה הנפשית ואת עוגמת הנפש שנגרמו עקב תאונת הדרכים – היה כבר הרבה יותר מורכב לבטא. מבחינת המערכת – זוהר סיים את לימודיו כרופא, ולא ניתן היה לקבוע כי אם היה מתמחה בכירורגיה – היה משתכר טוב יותר או בונה שם טוב יותר מרופא המטולוג.

על-מנת לזכות בתביעה – עלה צורך בעדויות של רופאים משני התחומים ולדיון אף זומן הרקטור של האוניברסיטה אל דוכן העדים.

ההתנהלות המשפטית נמשכה כמעט ארבע שנים והיתה מתישה מאד. אך בסופה, פסק בית הדין פיצוי בסך של 800,000 שקלים לטובת זוהר, וזאת בנוסף לסכום שנפסק לו עקב הפציעה, הטיפול וההחלמה.