0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

כתב ויתור תאונה

כתב ויתור תאונה

כידוע לכל, כשמדובר בחוזים אין להקל ראש בקריאת "האותיות הקטנות" וכל הסעיפים ותתי הסעיפים. על הצדדים החתומים על החוזה לוודא כי כל פרטיו ברורים להם לחלוטין, על מנת שלא לגלות בהמשך כי אינם מרוצים מההסדר שנחתם. דוגמא למקרה שכזה הוא סיפורה של ר', שלמרבה הצער גילתה בדיעבד כי כתב ויתור התאונה עליו נדרשה לחתום לאחר שתבעה את חברת הביטוח של הנהג שפגע בה. ר' נפגעה כשחצתה את הכביש במעבר חצייה, בשעה שהרמזור היה ירוק. ר' נשלכה כמה מטרים קדימה וכתוצאה מכך סבלה משברים בגב התחתון וכן שברים מורכבים בזרועות. היא אושפזה בבית החולים למשך שישה שבועות ונאלצה לעבור מספר ניתוחים כואבים ומייגעים.


עם יציאתה מבית החולים, ביקשה ר' לסיים במהרה את ההליך המשפטי הכרוך בתביעה בגין התאונה שחוותה ועל כן, מיהרה לחתום על כתב הויתור שהוגש לה על ידי חברת הביטוח של נהג הרכב הפוגע. ר' חויבה לחתום על כתב הויתור על מנת לקבל את הפיצויים להם היא זכאית ובאמצעות חתימתה, התחייבה למעשה שלא לבוא בדרישות נוספות לחברת הביטוח. כמה חודשים לאחר מכן גילתה ר' במקרה כי גובה הפיצויים להם היא זכאית גבוה משמעותית מזה שקיבלה בפועל. היא מיהרה לפנות לעורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה וביקשה לערער על כתב הויתור.


בתהליך הגשת הבקשה לביטול כתב הויתור נתגלה כי בדו"ח המשטרתי שהוגש לאחר התאונה חלו טעויות. נוסף על כך, הושמטו מכתב התביעה הראשוני חלק מן המסמכים הרפואיים שהעידו על חומרת מצבה של ר'. לאור הממצאים הללו, בוטל כתב הויתור תחת העילה כי מדובר בטעות. מיותר לציין כי חברת הביטוח לא טרחה לציין בפני ר' כי הפיצויים שניתנו לה אינם במתאם לאופי הפגיעה ממנה סבלה. ר' הגישה שנית את התביעה לחברת הביטוח וזכתה לפיצויים גבוהים פי שלושה!