0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

עורך דין תאונות דרכים באילת

חוקרי ביטוח תאונות דרכים באילת - תרגיל מלוכלך של חוקר ממולח

"האמת, שרציתי לתת לך פיצוי מיידי של 90 אלף שקל בהליך מקוצר, שרק לי יש את הסמכות לתת אותו, רק חבל שאת לא משתפת פעולה, ואני לא יכול לתעד את המקרה כמו שנדרש ממני."

את המשפט הזה שמעה ר' מרמת גן מפיו של חוקר ביטוח מקצועי, אבל לא כל-כך מוסמך. כפי שכבר ציינו במאמרים קודמים – לחוקרים מטעם חברות הביטוח לא חסרות דרכים לא כשרות ותרגילים מניפולטיביים על-מנת להוציא ממגישי תביעה את המידע המדויק לו הם נזקקים, במטרה להקטין את היקף הפיצוי, ולעתים אף לגרום לביטול התביעה לחלוטין.

וזה בדיוק מה שעמד לנגד עיניו של אותו חוקר - הבודק תאונה ללא ביטוח, ש"טיפל" בתיק התביעה של ר'. את התביעה הגישה ר' לאחר שרכבה היה מעורב בתאונת דרכים שבה איבדהרכב שליטה על כביש רטוב, בשעה שנסע במהירות גבוהה, חצה מעקה בטיחות והתנגש בעץ, תוך ריסוק כל קידמת הרכב, מסוג רנו פלואנס.

הנחת היסוד של חוקר הביטוח היתה שר', כי מאחר ורכבה נהרס כליל בהתנגשות בעוד שהיא יצאה מהתאונה ללא שריטה – קיים חשד סביר מטעמו כי לא ר' נהגה ברכב, אלא מישהו אחר, בשעה שהפוליסה מכסה רקה את ר' כנהגת יחידה, ו-ר' רק ישבה לידו. מהעדות שמסרה ר' לבוחן המשטרתי עולה כי היא נהגה בשעת התאונה וליד ישב בנה הצעיר (אף הוא לא נפגע פיזית בתאונה). אותו חוקר גם הרגיש שרבקה היא אישה מבוגרת ו"עדינה מדי" כדי לנהוג בפראות כזאת.

מה שחוקר הביטוח לא ידע, ואת זאת ניתן אולי להגדיר כחוסר מקצועיות מטעמו – הוא שר' העדינה והמבוגרת הינה עורכת-דין במשרד פטנטים, ויש לה נסיון בעולם התביעות. הוא גם לא ידע שכל השיחה שלו עם ר' הוקלטה, ושהיא תשמש אותה בהגשת התביעה.

את ההקלטה הביאה ר' לחבר טוב ממשרד עורכי-דין בו עבדה, אשר מתמחה בדיני נזיקין. עורך הדין הביא את ההקלטה לבית המשפט, שחייב את חברת הביטוח לשלם בדיוק את הסכום שציין החוקר, הגבוה משמעותית מהסכום שהיה נפסק ללא אותה חקירה אומללה.

חברת הביטוח שילמה עד השקל האחרון, והחוקר מטעמה פוטר ואף נכנס להליך פלילי, שבסופו רשיונו נשלל.