0723341806
 

חוויתם תאונת דרכים? אל חשש. הצוות שלנו ילווה יסייע לכם להגיע לעורך הדין המתאים לכם ביותר. האתר אינו מנוהל ע"י משרד עו"ד ומספק מידע בלבד. התקשרו עכשיו לפרטים נוספים וייעוץ: 0723341806

דרכיהם החלקלקות של חוקרי ביטוח

דרכיהם החלקלקות של חוקרי ביטוח

חברות הביטוח לא אוהבות לשלם כסף. לא למבוטחים שלהם ובטח שלא לחברות ביטוח בתביעות נגד. אין הדבר אומר שחברות אלו אינן משלמות, אך הן יעשו לא מעט על-מנת להערים קשיים ולסבך תהליכים, במטרה לשלם כמה שפחות. לעיתים חברות הביטוח משתמשות בחוקר פרטי לתאונות דרכים.

לשם כך, משתמשות חברות אלו בחוקרי ביטוח.

חוקרי ביטוח פועלים בשיטות רבות ומגוונות, הן באופן גלוי והן בנסתר. על פי חוק – אין חובה שחוקר ביטוח יציג את עצמו ככזה, כך ששיחה סתמית עם אדם מתעניין יכולה להפוך לעדות מכרעת בתביעת פיצויים. ישנם מקרים רבים בהם חוקרי ביטוח מציגים את עצמם באופן ברור, אך שיחה עימם יכולה להפוך לחקירה של ממש, שבה תמסרו פרטים בעייתיים מבלי שבכלל שמתם לב. חוקרי הביטוח יכולים להיות אדיבים ואסרטיביים מאד, אך בשיחה איתכם הם ידעו לדלות מכם אינפורמציה חיונית עבורם, ולהפיק ממנה חומר שיכול להוות בעיה. הם בקיאים בעולם המשפט והביטוח, ויודעים לכוון לנושאים המעניינים אותם.

מעבר למפגש ישיר מולכם ולאיסוף מידע עליכם באופן דיגיטלי (רשתות חברתיות, אזכורים של שמכם ועוד), לחוקרי הביטוח יש גם דרכים להגיע לאנשים קרובים אליכם תחת מעטה סודי. הם יכולים להציג את עצמם כחברים שלכם, סוקרים מטעם חברות שונות, יועצים לתחומים שונים ועוד מבחר ישויות פיקטיביות.

חשוב לציין כי ברגע שהגשתם תביעה לחברת הביטוח – חלה עליכם חובה משפטית לשתף עמה פעולה באופן מלא ולמסור אמת לשאלות שישאלו אתכם מטעמה. עם זאת – קיים חסיון על התובע ועל פי חוק – לא ניתן לפגוע בפרטיותו.

כאשר אתם נתקלים בחוקר ביטוח, והוא פונה אליכם באופן גלוי – אנו ממליצים לכם לשתף פעולה ולענות כמיטב יכולתכם על שאלותיו. הדבר מעיד גם על כוונה אמיתית ורצינית מטעמכם, וכמו כן במידה ולא תשתפו פעולה – הדבר יכול להצטייר בבית המשפט כנסיון להונות את חברת הביטוח.

במקרה שגיליתם חוקר ביטוח אשר התחזה ובא בחזות שונה – מותר לכם לחשוף אותו, להתלונן עליו בפניו חברת הביטוח או הממונה עליה, ובמידה ואתם חוששים כי פרטיותכם נפגעה כתוצאה ממהלך החקירה – אתם רשאים אף לתבוע אותו. לא מעט חוקרי ביטוח איבדו את רשיון העבודה שלהם עקב מהלכים בלתי 'כשרים'.

בכל מקרה – מומלץ תמיד להיוועץ בעורך דין הבקיא בדיני נזיקין