0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

נפצעתי בתאונת דרכים בחו"ל מייפצה אותי?

נפצעתי בתאונת דרכים בחו"ל מייפצה אותי?

יש לדעת שחוק הפלת"ד אינו חל על אדם שנפגע בתאונת דרכים מחוץ לגבולות ישראל ולכן אזרח ישראל שנפגע בתאונת דרכים בחו"ל לא יוכל לתבוע פיצויים מכוח חוק זה.

כאשר התאונה התרחשה במדינה עם מערכת משפט מפותחת, יוכל הנפגע לתבוע את המזיק באמצעות מערכת המשפט של אותה המדינה, ועל כך הוא יצטרך להיעזר בשני עורכי דין, ישראלי ומקומי ולעיתים הסכום שיוציא על התהליך עצמו עשוי להיות גבוה מסך הפיצוי שעתיד לקבל, ולכן כדאי לשקול עלות מול תועלת מראש.

כאשר התאונה התרחשה במדינה שלא קיים בה הסדר של ביטוח חובה ותשלום פיצוי לנפגע ת"ד, לעיתים אפשר יהיה לנהל תביעה מסוג זה בישראל רק כאשר לנפגע הייתה פוליסת ביטוח תאונות בחו"ל, הליך זה פשוט בהרבה ולכן מומלץ בחום טרם נסיעה לחו"ל לדאוג לבצע ביטוח בריאות מקיף או ביטוח המכסה תאונות ובדיקות רפואיות בחו"ל. כיום קיים בעולם הביטוח עולם שלם של פוליסות עם הרחבות שונות המציעות כיסויים במקרים שונים ומגוונים, הכל בהתאם לאופי הנסיעה והפעילויות הצפויות להיות בה.

פסק דין תקדימי בעניין - בית המשפט העליון‏ רוני יובינר נ' נטע לי סקלאר: באותו עניין,  נפצע תובע בניו זילנד והפך בעקבות התאונה למשותק. בית המשפט קבע, שאם הפוגע בתאונה גם הוא ישראלי ניתן להגיש את התביעה בישראל. קביעה זו ניתנה לאחר שבדקו את הדין בניו זילנד, הקובע, כי אין לתת פיצוי לתייר שנפגע וזקוק לאשפוז ושיקום במקום מושבו שהוא לצורך העניין ישראל. והדין לפיו יישפט העניין הוא הדין אשר משותף לשני הצדדים שהוא כאמור – הדין הישראלי.