0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

פגע, הבטיח, וברח

פגע, הבטיח, וברח

המקרה הנ"ל אירע בשנת 2011, אבל הישנותו מתרחשת אחת לתקופה, ולכן אנו מביאים אותו כדוגמה.
דני, עורך-דין, נהג ברכבו הפרטי ברמת גן, ועצר ברמזור אדום. מאחוריו נסעה מונית, שנהגה ככל הנראה לא היה מרוכז דיו בנהיגה, ולא הספיק לבלום כראוי. כתוצאה מכך התנגשה המונית בחלקו האחורי של רכבו של דני, וגרמה לו נזק לא מבוטל. כשדני יצא מרכבו פנה אליו נהג המונית בבקשה של לא לערב את חברות הביטוח, וזאת ככל הנראה לנוכח מספר תביעות ביטוח שבהן היה מעורב, מה שככל הנראה היה מייקר את עלות פוליסת הביטוח שלו בצורה משמעותית ביותר. נהג המונית מסר לדני את פרטי הזהות המלאים שלו והבטיח לו כי יפצה אותו בסכום התיקון המלא לאחר שזה יתקן את רכבו במוסך, ויציג בפניו חשבונית עבור הוצאות התיקון. דני הסכים בטוב לבו, ובדק שנהג המונית אכן מציג לו מסמכי זיהוי תקינים כמו תעודת הזהות ורשיונו כנהג מונית. מה שהוא לא וידא, היה מספר הטלפון של הנהג, שהתברר כמספר לא נכון ומקרי שהנהג בדה מליבו.


לאחר התיקון, שעלה כ-3,500 ש"ח, החל דני לחפש את נהג המונית בטלפון אך הבין כי הוטעה. באופן מיידי הצליח דני לאתר את פרטיו הנכונים של נהג המונית דרך חברת המוניות אליה היה שייך. הוא ניסה ליצור עמו קשר, אך לאחר מספר ניתוקים וחוסר מענה לשיחות, ענה הנהג והתכחש לחלוטין לתאונה. מה שאותו נהג מונית לא ידע – הוא שדני עורך-דין במקצועו, ולמרות שאינו מומחה בדיני נזיקין, את עולם המשפט הוא מכיר ושוחה בתחומיו באופן כללי.


דני פנה באופן מיידי לחברת הביטוח של נהג המונית והציג את הפרטים שאסף מהנהג, כמו גם דו"ח נזק שאסף מהמוסך שתיקן את רכבו. במקביל, שלח דני מכתב הכולל את כל המסמכים הנ"ל לנהג המונית, עם התראה על-כך שבכוונו לערב את המשטרה בהשתלשלות האירועים. המכתב נחתם על-ידי חברו למשרד של דני, עורך-דין לדיני נזיקין, וכשנהג המונית ראה זאת – הוא 'נזכר' באופן מפתיע בתאונה, יצר קשר עם דני, ושילם לו את מלוא סכום הפיצוי במזומן, בצירוף התנצלות.