0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

עורך הדין שאני רוצה לבחור מייצג גם חברות ביטוח האם יש בכך בעיה?

עורך הדין שאני רוצה לבחור מייצג גם חברות ביטוח האם יש בכך בעיה?

ראשית, ככלל עדיף לא להיות מיוצג על ידי עורך דין שמייצג את חברות הביטוח, ומומלץ לפנות לעורך דין שמייצג את הנתבעים ולא את חברות הביטוח בנושא תביעות תאונות דרכים.

במידה ואתה מעוניין בכל זאת לפנות לעורך דין אשר מייצג את חברות הביטוח, עליך לבדוק איזו חברת ביטוח אתה עומד לתבוע. היה ועורך הדין שלך מייצג את חברת ביטוח אשר אותה אתה תובע, הוא עלול למצוא את עצמו במצב של ניגוד עיניינים, ולכן סביר מאוד שעורך הדין עצמו יסרב לקחת על עצמו תיק זה.
חשוב להבין, כי לכל משרד אופי והתנהלות שונים, ולכן התנהלות עורך דין אשר מייצג חברות ביטוח תהה שונה מהותית מהתנהלותו של עורך הדין המתמחה בייצוג נתבעים. היכרותו של עורך דין המתמחה בייצוג נתבעים עם המנגנונים השונים יעילה בהרבה מעורך דין אשר מתמחה בייצוג חברות ביטוח.
עקרונית עצם העובדה שעורך הדין מייצג חברות ביטוח אינה צריכה להדאיג אותך. ישנם עורכי דין רבים בתחום הנזיקין אשר מייצגים לקוחות כנגד חברות ביטוח אחרות, ובמקביל מייצגים חברות הביטוח אחרות כנגד תובעים.

אם ישנה סיבה מיוחדת שבגינה אתה מעוניין להיות מיוצג על ידי העורך דין המסוים כנגד חברת ביטוח שאיתה יש לו קשרי עבודה שוטפים מן הראוי שתחתום על הסכמה בכתב שאתה מודע למצב הקיים. בכל אופן, אולם אין זה מומלץ זהו מצב לא בריא.