0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

עורך דין תאונות דרכים בהרצליה

אנו מביאים הפעם את סיפורה של דבורה, גמלאית מאיזור המרכז, אשר נחבלה במהלך נסיעה באוטובוס. בחודש אפריל בשנה שעברה, כמדי יום, נסעה דבורה באוטובוס לבקר את בתה ונכדיה. כשבאה לרדת מהאוטובוס, איבדה דבורה את שיווי משקלה, מעדה על המדרגות ונחבלה ברגלה מדלת האוטובוס. נהג האוטובוס הבחין במקרה, ושאל את דבורה האם הכל בסדר. דבורה נעמדה על רגליה וסימנה לנהג בחביבות כי היא בטוב. רק לאחר מכן, כשכבר ירדה בתחנה. חשה בכאב עז ברגלה הימנית. היא צלעה עד לביתה של יעל, בתה, נחה מעט, נטלה משכך כאבים וישבה עם משפחתה. כשהגיעה השעה לחזור הביתה, ניסתה דבורה לקום אך אז הפך הכאב ברגלה לבלתי נסבל, ודבורה לא הצליחה לעמוד. יעל הבחינה כי השוק של אמה נפוח מאד, וצבעו כחול כשל חבלה. למרות שדבורה המשיכה לטעון כי היא בסדר וזה כאב שיחלוף עם מנוחה קלה – עורכת דין תאונות דרכים במרכז התעקשה יעל כי עליה להתפנות למרכז הרפואי הקרוב, ולו רק לבדיקה. לאחר צילום רנטגן ובדיקה של רופא, נמצא כי לדבורה חבלה עמוקה בשוק, וכי עליה לנוח במיטה ולא להרים את רגלה הפגועה לפחות 14 יום. דבורה התעצבה מאד אך הבינה כי עליה לנוח על-מנת להתחזק. במהלך הבדיקה שלה, אמר לה הרופא כי עליה לתבוע את חברת הנסיעות בגין תאונת דרכים, וכי היא תקבל החזר מלא על הבדיקה, הטיפול ואולי אף פיצוי בגין ימי ההחלמה שלה בבית.

דבורה הופתעה לחלוטין. היה לה ברור כי נהג האוטובוס, פעל כשורה לגמרי. הוא עצר בתחנה ללא בלימת חירום, פתח את דלתות האוטובוס רק לאחר עצירה מלאה, וכשמעדה שאל אותה לשלומה. היא לא ידעה שגם נפילה על מדרגות האוטובוס נחשבת תאונת דרכים ובגינה ניתן להגיש תביעה, ללא קשר לאשמה ולאחריות.

למרות שדבורה לא אספה פרטים במועד התאונה – היא יצרה קשר עם חברת הנסיעות ושם, לאחר בירור קל של שעת האירוע ומקום המקרה – הצליחו לאתר את מס' האוטובוס ואת הנהג שאכן אישר את דבר המעידה. דבורה שכרה את שירותיו של עורך-דין לדיני נזיקין, ולאחר התערבות שלו זכתה בכספי פיצוי בסך 70,000ש"ח, שהעבירו לה את תקופת המנוחה בצורה נעימה יותר, וגם אפשרו לה לקנות מתנות לנכדיה.

האם פציעה של הולך רגל כתוצאה מפגיעה של קורקינט מכני תיחשב "תאונת דרכים"?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, מגדיר "תאונת דרכים" כך- מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה.

לפרטים נוספים