0723341806
 

להתייעצות עם צוות עורכי הדין התקשרו: 0723341806

הנהלת משרד עו"ד רד, שאולי-מור

עורך דין תאונות דרכים בתל אביב

על-פי חוק – תאונת שרשרת היא תאונת דרכים שבה מעורבים יותר משני רכבים. הנחת היסוד היא כי בתאונת שרשרת, כל נהג שהתנגש ברכב שלפניו – אשם. זאת בזכות ההגיון המעיד שככל הנראה ההתנגשות נגרמה כתוצאה מאי שמירת מרחק.

קביעה זו משתנה לא פעם, נוכח העובדה כי נסיבות התאונות משתנות לא פעם (יכול להיות מצב שרכב בלם בחוזקה ונעצר לפני שהתנגש ברכב שלפניו, אך אוטובוס שנסע מאחוריו לא הספיק לבלום וכתוצאה מעוצמת הפגיעה וממשקל האוטובוס – הרכב הוטח ופגע הרכב הראשון. ראו זאת כמקרה אישי של הכותב).

במקרה של תאונת שרשרת – חברות הביטוח יעשו כל שביכולתן על-מנת להאשים האחת את השניה, מתוך ידיעה כי זו תאונה מורכבת שבה ככל שהעניינים מסובכים יותר – כך גדל הסיכוי שחברת הביטוח תצליח 'לחמוק' מתשלום פיצויים.

ברגע שמעורבים מספר רכבים בתאונת דרכים בתל אביב – סביר להניח כי גם הנהגים ינסו לגלגל את האשמה אחד על השני, יתכחשו או יתנערו מאחריות, ואף יסרבו למסור פרטים. מספר תביעות הביטוח כתוצאה מתאונת שרשרת יעלה אף הוא – מה שיגדיל את התסבוכת המשפטית עוד יותר.

לכן, כשמדובר בתאונת שרשרת, שבה נגרם נזק משמעותי לרכב – אנו ממליצים בחום על פניה לייעוץ של עורך-דין לדיני נזיקין – מאחר ורק איש מקצוע מיומן מכיר את החוק וההתנהלות המשפטית על בוריים. איסוף נכון ומדוייק של פרטי התאונה, לעתים תוך העזרות בחוקר תאונות – ישמשו כלי מפתח בידיו של עורך-דין המומחה בתאונות דרכים בתל אביב, והוא זה שידע כיצד להתנהל מול חברות הביטוח ולהוציא עבור לקוחו את הפיצוי המקסימלי, בזמן ראוי. באופן כללי – אם אתם נעזרתם בשירותיו של עורך-דין בעוד שהמעורבים הנוספים בתאונה לא – סיכויי הזכייה שלכם יגדלו משמעותית, והתהליך עצמו יתקצר.

האם פציעה של הולך רגל כתוצאה מפגיעה של קורקינט מכני תיחשב "תאונת דרכים"?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, מגדיר "תאונת דרכים" כך- מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה.

לפרטים נוספים

האם פציעה של משתמש בקורקינט מכני תיחשב "תאונת דרכים"?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975, מגדיר "תאונת דרכים" כך- מאורע שבו נגרם לאדם נזק גוף עקב שימוש ברכב מנועי למטרות תחבורה.

לפרטים נוספים